تازه ها

استنلس استیل های امروزی

امروز با استنلس های بگیر عالی

استنلس های بگیر با کیفیت عالی برای سالیانی وجود داشته است و نتایج و تحقیقات وسیعی که در مورد قابلیتهای آن انجام گرفته امروزه موجود میباشد. این سری از استنلس استیل ها نه برای بازار و نه برای مصرف کنندگان ناشناخته نمی باشد هر چند بنظر می رسد که عملکرد و کارایی آنها با نوعی بی تفاوتی و بی اطلاعی توسط مصرف کنندگان همراه بوده است. زمانی استنلس استیل های سری 430 تنها جنس موجود و برتر در بازار بوده است و احتمالاً مصرف کنندگان عمده و اصلی اطلاعات و حمایتهای تکنیکی کافی خصوصاً در مورد وضعیت جوش و یا شرایط سخت خورندگی در مورد این نوع استنلس استیل دریافت نکرده و از اینرو این نوع استنلسی را پایین تر از نوع نگیر آن تصور نموده اند. مصرف استنلسی بگیر از زمانهای زودتری شروع شده و امروزه اطلاعات زیاد تکنیکی و قابلیتهای جدیدی برای مصرف اینگونه استنلسی یافت گردیده است. از آنجا که این قابلیت ها بمیزان بسیار زیادی با قابلیتهای سری های استنلس نگیر قابل مقایسه است اشتباه خواهد بود که استنلس استیل های بگیر را به عنوان جنسی برتر و یا پست تر تلقی نمود بلکه این استنلسی خود نوعی متفاوت از استنلس با مصارف و قابلیت های خاص خود می باشد. در حقیقت در موارد متعددی استنلس استیل بگیر از جنسهای گرانقیمت دیگر بهتر بوده و حتی در مواردی خواص آنها نزدیکتر به خواص مادهٔ مورد نیاز است (نه بیشتر و نه کمتر) به عنوان مثال ظروفی که در سیستمهای القائی ( INDUCTION) مورد استفاده قرار می گیرند باید استنلس بگیر بوده باشند بدان علت که در این روش ایجاد حرارت در ظرف از طریق انتقال انرژی مغناطیسی صورت می پذیرد.

مزیت های خاص تکنیکی استنلس استیل فلز بادوام کم هزینه جهت نگهداری و صد در صد قابل بازیافت می باشد بیش از ۶۰ درصد استنلس های جدید از قراضه استنلس تهیه می گردد.

خواص اصلی استنلس استیل در موارد ذیل خلاصه می گردند:

مقاومت در برابر خوردگی

ه ظاهر جذاب

مقاومت در برابر حرارت

هزینه ناچیز در طول عمر مفید

بصورت کامل قابل بازیافت

از نظر قابلیتهای بیولوژیکی خنثی می باشد

سادگی تولید محصول

استنلس بگیر تمام برتریهای استنلس استیل را نسبت به فولادهای کربنی از جمله مقاومت در برابر خوردگی ، پایین بودن هزینه نگهداری و طول

عمر زیاد را دارا می باشد.

مناسب جهت شکل دهی استنلس های بگیر جهت اکثر روشهای فرم دهی مناسب می باشند. فرم پذیری آنها کمتر از گروه استنلس  های نگیر است، ولی در بسیاری مواقع که به شکل پذیری های اضافی گروه های نگیر احتیاجی نیست مناسب و پاسخگوی نیاز می باشد. شکل پذیری استنلس های بگیر مشابه فولادهای کربنی می باشد و کافی است جهت گستردگی و تنوع آن فرمهای پیچیده ای که فولادهای کربنی در ساخت بدنه های ماشین پیدا می کنند را بخاطر اورد. چنانچه ابزار مناسب و نوع مناسبی از استنلس بگیر انتخاب گردد شکلهای بیشماری به این نوع از استنلس می توان داد.

مزیت آهن ربا بودن استنلس اینگونه متصور است که چون استنلس بگیر دارای خاصیت آهن ربایی است بنابراین بصورت واقعی ضدزنگ نبوده و مانند فولادهای کربنی زنگ می زند. این تصور کاملاً اشتباه است. تنها به علت تفاوت ساختمان اتمی است که بعضی از استنلس ها بگیر و شماری از آنها نگیرمی گردند.

مقاومت در برابر خوردگی ناشی از ساختمان اتمی نبوده بلکه اختصاصاً به کروم موجود در ترکیب بستگی دارد و مغناطیسی بودن استیل در این بین نقشی بازی نمی کند. در حقیقت خاصیت آهن ربایی استنلس بگیر از ارزشهای مهم این فلز است که منجر به کاربردهای بالفعل و بالقوه گوناگون این فلز می گردد.

خواص ضد خوردگی

فلز استنلس استیل بعلت داشتن کروم در برابر خوردگی مقاوم گردیده است. فلزات کلاً در مقابل خوردگی به نسبتهای مختلف دارای ضعف می باشند هر چند استنلس استیل بصورت چشمگیری نسبت به فولادهای کربنی در مقابل خوردگی مقاوم می باشد. فلز کروم در استنلس استیل (نه نیکل که بعضی اوقات تصور می گردد) عامل اصلی مقاومت این فلز در برابر خوردگی است.

مقاومت موضعی در برابر خوردگی مصارف استنلس استیل معمولاً احتیاج به نگهداری خاصی نداشته و در بعضی اوقات می بایست بصورت خیلی ساده و ناچیز به این امر پرداخته شود ( بعنوان مثال پاک نمودن رسوبات که در مصارف خاصی از استنلس پیش می آید) تا از عدم وقوع خوردگی در طول مدت بهره برداری اطمینان حاصل گردد.

مقاومت استنلس استیل در برابر خوردگی ناشی از ترکیب شیمیایی آن بوده و بستگی به ساختمان اتمی نوع بگیر و یانگیر آن ندارد. مقایسه مشخصه های مقاومت در برابر خوردگی بین ۵ گروه اصلی استنلس های بگیر با 304 به خوبی نشان دهنده نقش کلیدی کروم بوده و تایید کننده این حقیقت است که مقاومت در برابر خوردگی در نوع استنلس های نگیر ( 310 و 304) توسط اکثریت استنلس های بگیر گروه ۵ قابل حصول می باشد.

در حقیقت استنلس های بگیر و نگیر از نظر مقاومت در برابر خورندگی بعنوان یک خانواده قابل تبدیل به یکدیگر تلقی می گردند. مقاومت موضعی در برابر خورندگی در استنلس استیل نگیر (304) توسط قسمت عمده اصلی استنلس های بگیر هماوردی میی نماید.

استنلس, استنلس استیل, لوله استیل, لوله استنلس استیل

" مقصود نهایی ما گزینش ترجیحی مجموعه ازجانب مشتریان بدلیل ارائه خدمات مطلوب استنلس استیل می باشد" - مدیریت استیل ایران

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: mobile_footer_navbar

Filename: defualt/defualt.php

Line Number: 164