تازه ها

اسید شویی استنلس استیل و خواص آن

۱. معرفی - لایه خنثی

مقاومت استنلس استیل در برابر خوردگی، حاصل تشکیل یک غشای نازک و غیر فعالی اکسید کروم در محیط

استیل است که با عنوان حالت یا وضعیت خنثی (paSSive Condition Or paSSive State) شناخته می شود. هر زمان که سطح تمیز استنلس استیل در تماس با محیطی باشد که اکسیژن کافی در آن موجود است، لایه های اکسید کروم بر سطح آن به طور آنی و خود به خود تشکیل می شود. هرچند ضخامت این لایه برای مدتی بعد از تشکیل اولیه افزایش مییابد. رخدادهای طبیعی مانند تماس با هوا یا آب هوادهی شده (گازدار) باعث به وجود آمدن و حفظ حالت ضد خوردگی از طریق سطح غیر فعال می شود. بدین ترتیب استنلس استیل می تواند مقاومت در برابر خوردگی خود را حتی زمانی که آسیبی مکانیکی (مانند خراش یا ماشین کاری) به آن وارد می شود، بر اثر داشتن سیستم درونی خود ترمیمی حفظ نماید. کروم موجود در استیل در درجه اول نقش ایجاد مکانیزم خود - خنثی سازی (Self paSSiVation) را دارد. برخلاف فولادهای کربنی و یا استیل های با عیار پایین، استنلس استیل ها باید حداقل شامل 10.5 درصد از وزن خود کروم و حداکثر 1.2 درصد کربن باشند. این تعریف از استنلس استیل در استاندارد 1-10088 EN

داده شده است.

مقاومت در برابر خوردگی این استیل های کرومی می تواند با افزودن عناصر آلیاژی دیگر مثل نیکل، مولیبدن، نیتروژن و تیتانیوم (یا نیوبیوم) بهبود یابد. این امر باعث می شود که محدوده گستردهای از استیل با

مقاومتهای گوناگون در برابر خوردگی در کنار ویژگیهای دیگر مانند شکل پذیری، استحکام و مقاومت در برابر گرما (آتش) به وجود بیاید. استنلسی استیلی ها را نمی توان تحت هر شرایطی مقاوم در برابر خوردگی در نظر گرفت. بسته به نوع (ترکیب) استیل شرایطی هست که در آنها حالت خنثی از بین رفته و از شکل گیری مجدد آن جلوگیری می شود. در چنین شرایطی، سطح استیل فعالی (واکنش پذیر) شده که منجر به خوردگی می شود. شرایط فعالی در استنلسی استیلی ها میتواند در محیطهای کوچک کم اکسیژن، مانند اتصالات مکانیکی، گوشه های تنگ یا جوشی های ناکامل و ضعیف روی دهد. حمله خوردگی ها میتوانند بصورت شکافی و یا در سطوح موضعی رخ دهند.

سطوح استنلس استیل دارای یک سیستم حفاظت از سطح منحصر به فرد می باشد. لایه خنثی در صورت وجود اکسیژن کافی در اطراف، به سرعت شکل میگیرد. و به خاطر این ویژگی یعنی مقاومت در برابر خوردگی، استفاده از روکش های سطح یا محافظت از خوردگی برای استیل لزومی ندارد.

۲. مقایسه رسوب زدایی، اسیدشویی، خنثی سازی و تمیز کردن: اصطلاحات «رسوبزدایی»، «اسیدشویی» و «خنثی سازی» معمولاً اشتباه می شوند، اما هر کدام فرایند متمایزی دارند. در نتیجه فهم دقیق تفاوتهای تأثیر هر یک از این فرایندها بر روی سطوح استنلس استیل بسیار مهم است.

۱. ۲ رسوب زدایی: رسوب زدایی، زدودن پوسته ضخیم و مرئی اکسید از سطح استیل است که معمولاً رنگ آن خاکستری تیره است. این فرایند به طور معمولی هنگام تولید استیل در کارخانه و قبل از تحویل آن انجام می شود. رسوب زدایی کارخانه معمولا در یک فرایند دو مرحله ای انجام می شود، به این صورت که اول به صورت مکانیکی رسوبات موجود بر سطح ست شده و سپس از سطح فلز برداشته می شوند. سپس سطح فلز اسیدشویی می شود تا لایه فلزی که درست زیر رسوب تشکیل شده، برداشته شود. این مرحله از فرایند هم البته باید به عنوان یک فرایند جدا در نظر گرفته شود. اگرچه ممکن است مقدار ناچیز رسوب در بخش های متأثر از حرارت در دمای بالا حین جوش یا فرایندهای حرارتی بر بخشیهایی از قطعات ساخته شده استنلسی استیل به وجود اید، اما معمولا عملیات رسوبزدایی مجدد ضروری نیست.

 

استنلس, استنلس استیل, لوله استیل, لوله استنلس استیل

" مقصود نهایی ما گزینش ترجیحی مجموعه ازجانب مشتریان بدلیل ارائه خدمات مطلوب استنلس استیل می باشد" - مدیریت استیل ایران

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: mobile_footer_navbar

Filename: defualt/defualt.php

Line Number: 164