تازه ها

راهبرد استفاده از استنلس استیل های بگیر

هدف این مقاله بررسی و ارائه راه حل های نوین برای جایگزینی استنلس استیل سری بگیر(Ferrite) به جای سریهای نگیر(AuStenitic) بر اساس تجربیات جهانی در کشورهای صنعتی بخصوصی ژاپن می باشد.

بطور کلی استنلس استیل بخاطر وجود کروم دارای قابلیت های ضد خوردگی قابل توجهی می باشد. استنلس های بگیر از این قاعده مستثنی نبوده و در حال حاضر مصارف وسیعی در دیگ های ماشین لباسشویی و سیستمهای اگزوز را دارد. اینگونه استنلس ها بصورت بالقوه قابلیت استفاده در زمینه های گوناگون و جدید را نیز دارد. سریهای جدید استنلس بگیر 439 و 444 قابلیت های بسیار وسیعی دارند این گونه استنلس استیل قابلیت شکل پذیری پیچیده را داشته و جوش پذیری آنها به روشهای معمول انجام شدنی می باشد. اضافه شدن مولیبدن مقاومت سریهای 444 را در برابر خورندگیهای موضعی ، حداقل معادل 316 نموده است .

بعلت عدم وجود نیکل در سریهای بگیر، قیمت این کالا مانند سریهای نگیر متغییر نبوده و بسیار اقتصادی تر می باشد. برای آنکه بهترین نتیجه از استیل های بگیر حاصل آید بسیار مهم است که:

- روشهای جدید شکل دهی و جوش آموزش داده شود.

- مصرف کنندگان با سازندگان استنلس استیل در جهت انتخاب صحیح مشاوره نمایند.

- مصرف کنندگان از منابع قابل اطمینان جنسی تهیه نموده تا از کیفیت و تطابق آن با نیاز خود مطمئن باشند.

تقسیم بندی استنلس استیل بگیر:

گروه ۱) شامل : 0 - 10 :CR که 00 از کل مصرف استنلس استیل بگیر را شامل می گردد ( نوعهای 409، 420410 و 410L)

این گروه دارای کمترین میزان کروم و ارزانترین نوع استنلس استیل می باشد. این گروه از استنلس استیل در محیطهای غیر خورنده و یا دارای خورندگی ناچیز و یا جاهایی که مقدار کمی از زنگ زدگی سطحی قابل قبول باشد ، مصرف ایده ال دارد.

سرى 409 برای صدا خفه کن های اگزوز ماشین (قسمتهای خارجی در شرایط محیطی غیر خورنده) مصرف عملی دارد. سری 410L جهت استفاده در کانتینر ها، اتوبوسها و مینی بوسها و اخیراً فریمهای LCD مصرف دارد.

گروه ۲) شامل : 0 - 14 :CR ( نوع 430) از پرمصرف ترین نوع استنلس استیل بگیر ( حدود 0H از مصرف ) می باشد. این نوع بخاطر بالا بودن میزان کروم (18-14) دارای مقاومت بالا در برابر خوردگی و از این نظر شباهت زیادی به سری استنلس استیل نگیر 304 دارد. در بعضی از مصارف این سری به راحتی می تواند جایگزین مناسبی برای 304 بوده و برای مصارف داخلی (فضای بسته) دارای قابلیت کافی و مورد قبولی است. مصارف معمول این نوع استنلس استیل دیگهای ماشین لباسشویی ، پانلهای داخلی و مانند آنها می باشد.نوع 430 معمولا:

جایگزین خوبی برای 304، در اقلام وسایل خانگی مانند ماشینهای ظرفشویی ظروف آشپزخانه ( قابلمه و انواع تابه) است.

گروه ۳) شامل: CR: 14 - 18%o و عناصر تثبیت کننده مانند تیتانیوم ، نیوبیوم و غیره مانند (430TI ، 439 (441,

در مقایسه با گروه ۲ این سری از استنلس استیل های بگیر قابلیت بهتری در جوش پذیری و فرم گیری از خود نشان می دهند. در اکثر موارد از سریهای 304 رفتار بهتری نشان می دهند.

مصارف عمده این گروه شامل ساخت سینک ها، لوله های تبادل حرارتی ( صنایع شکر و انرژی و غیره) سیستم های اگزوز ( عمر طولانی تر از نوع 409) و قسمتهای جوش شده در ماشینهای لباسشویی می باشد. در موارد مصرفی که استنلس های 304 بنظر بالاتر از حد مورد نیاز می آیند این نوع از استنلس های بگیر جایگزین مناسبی می باشند.

گروه ۴) شامل استنلس های 434 436 ، 444 ( مولیبدن در ترکیب ) که ۷٪ از مصرف را به خود اختصاص می دهند.

این گروه شامل مقداری مولیبدن اضافه شده جهت افزایش مقاومت در برابر خورندگی می باشد. مصارف معمول این گروه در ساخت تانکهای آبگرم، آبگرمکن های خورشیدی ، قسمتهای بیرونی سیستم اگزوز ، کتری برقی ، قطعات اجاق های

مایکروویو، پانل های خارجی و غیره می باشد. سری 444 از نظر مقاومت در خوردگی می تواند مشابه سری 316 عمل نماید.

گروه ۵ ) شامل 0%30-18 کروم که در گروههای دیگر نباشند مانند نوعهای 445 446 ، 447 و غیره (این گروه 0%2 از مصرف کلی را به خود اختصاص می دهند)

این سری دارای کروم اضافه و نیز مولیبدن جهت افزایش مقاومت در برابر خوردگی و اکسید اسیون می باشد این سری بهتر از نوع 310 در ارتباط با این مشخصات می باشد. موارد مصرف عمده این سری در محیطهای ساحلی و نیز در شرایط سخت خوردگی است.

استنلس, استنلس استیل, لوله استیل, لوله استنلس استیل

" مقصود نهایی ما گزینش ترجیحی مجموعه ازجانب مشتریان بدلیل ارائه خدمات مطلوب استنلس استیل می باشد" - مدیریت استیل ایران

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: mobile_footer_navbar

Filename: defualt/defualt.php

Line Number: 164